Etter frokost skal vi oppleve en guidet halvdagstur i den vakre keiserbyen Wien. I århundrer ble deler av Europa styrt av den mektige Habsburg-familien med hovedsete i Wien. Byen var sentrum for kunst, kultur, arkitektur, musikk og dans. Store tenkere, forfattere og komponister samlet seg her og lot sin kreative energi får fritt utløp. Vi opplever alle de kjente stedene i løpet av formiddagen.
Vi får se kjente landemerker som Hundertwasserhaus, Operaen, Musikverein hvor nyttårskonserten foregår, vinterpalasset Hofburg, parlamentet og Stefansdomen. Etter vår inkluderte bytur som foregår både i buss og senere til fots gjennom gamlebyen, fortsetter vi tilbake for lunsj om bord.
Ettermiddagen til fri benyttelse. Vi kan anbefale en valgfri utflukt til keiserfamiliens sommerpalass Schönbrunn. Her får vi guidet omvisning inne i de vakre rommene og noen av salene hvor vi ser dansescener fra nyttårskonserten. Vi får et godt inntrykk av hvordan keiserfamilien levde og rekker også å ta et blikk i den storslagne parken.
På kvelden er det mulighet for å være med på en klassisk konsert. Wien er komponistene, valsen og klassisk musikk sin by, hva kan være bedre enn å oppleve magien her? Skipet seiler sen kveld mot den vakre Wachaudalen.