Slik bor du
Hotel Villa Fraulo 4* (april og mai 2027)
Hotel Villa Fraulo ligger midt i Ravello, bare noen få skritt fra Villa Rufolo – perfekt når du vil ha både små gater, kafeer og utsikt rett utenfor døren. Hotellet holder til i en restaurert middelaldervilla, opprinnelig en privat residens for en adelsfamilie. I dag er det et boutiquehotell der stein, hvelv og klassiske detaljer får leve videre, samtidig som rommene er oppgradert til en komfortabel standard.
Mye av opplevelsen handler om beliggenheten høyt over kysten. Hotellet har rundt 26–27 rom og suiter, og alle har balkong med utsikt mot havet og Salernobukten. Og øverst: evighetsbassenget – et naturlig samlingspunkt på varme dager, med en utsikt som gjør det fristende å bli sittende litt ekstra.
Her finner du resepsjon/concierge, restaurant og bar, gratis Wi‑Fi og heis. I restaurant Principe Compagna serveres italienske retter, og du kan gjerne legge måltidet til terrassen når været er på din side. Hotellet har også et lite spaområde med blant annet badstue og mulighet for massasje og behandlinger (mot tillegg).
Hotel Bonadies 3* (juni, august og september 2027)
Hotel Bonadies er et av Ravellos eldste familieeide hoteller, grunnlagt i 1880 under navnet Locanda Bonadies. En del av hotellet var opprinnelig et av Ravellos mange klostre, før det ble omgjort til utleierom.
Hotellet består av flere ulike bygninger som gjennom årene har blitt sammenbygd på ulike måter, og en del av bygningsmassen inkluderer fortsatt et lite kapell. Hotellet har totalt syv etasjer, som er forbundet med en moderne heis. Ellers er hotellet en ekte labyrint av kronglete ganger og ulike rom, som har blitt innredet med respekt for de gamle murene – noe som naturligvis også er en del av sjarmen.
Hotellet ligger i sentrum av Ravello, på den lille Piazza Fontana i bydelen Lacco, omtrent 10 minutters gange fra domkirkeplassen. Det er i dette området at de lokale ravelleserne bor, og derfor er hverdagen full av lokal farge, ikke bare på hotellet hvor tre generasjoner regjerer, men også på den herlige plassen, som er sentrum for mange av dagliglivets begivenheter i det lille samfunnet. Dette folkelivet har tiltrukket mange kunstnere gjennom tidene, og deres verk preger ganger og rom.
Hotellet blir kontinuerlig renovert og har offisielt fire stjerner. Hos Aller travel vurderer vi imidlertid at tre stjerner ville vært en mer passende kategorisering.
Hotellet har resepsjon med gratis Wi-Fi, heis, lobby, bar, restaurant, flere små oppholdsrom, svømmebasseng (åpent fra midten av mai til slutten av september avhengig av været), og en stor takterrasse med jacuzzi som tilbyr en enestående panoramautsikt over Amalfikysten mot nabobyene Scala, Torello, Minori og Maiori. Hotellet har ca. 35 rom, som alle har forskjellig størrelse og innredning. Rommene er enkelt innredet og har telefon, TV, samt bad med hårføner.
Hotellet er ikke egnet for bevegelseshemmede, på grunn av de mange interne trappene og nivåforskjellene. Lokal trafikkstøy må forventes.













