Singeltur til Milano

Dagsprogram

  • Vær oppmerksom på at dette programmet er veiledende og endringer kan forekomme.

    F= Frokost / L= Lunsj / M= Middag

  • DAG 1: Avreise/ankomst Milano (M)

    Avreise fra Gardermoen med direktefly til Milano. Ved ankomst Milano Malpensa flyplass blir vi hentet i buss og tatt med til hotellet for innsjekk.
    Fri ettermiddag frem til felles velkomstmiddag på en lokal restaurant.

  • DAG 2: Brera, Castello Sforzesco og båtaperitif (F)

    I dag skal vi på en sjarmerende spasertur gjennom det kunstneriske Brera-distriktet, hvor brosteinsgater, butikker og historiske palasser skaper en av Milanos mest pittoreske atmosfærer. Vi fortsetter mot det ikoniske Sforza-slottet, og utforsker de store gårdsplassene og århundrer med historie. Vi avslutter turen med en deilig aperitif på bryggen hvor vi nyter drikke og småretter, og deretter blir det en hyggelig båttur langs Navigli-kanalene, perfekt for å se Milano ved solnedgang.

  • DAG 3: Sentrum, Duomoen og La Scala (F, L)

    I dag skal vi utforske Milanos ikoniske landemerker på en hyggelig spasertur som starter ved den majestetiske Duomoen og fortsetter til den elegante Piazza della Scala, hvor vi finner det verdenskjente operahuset. Vi spaserer gjennom de pulserende gatene i sentrum før vi nyter en deilig lunsj med lokale smaker – perfekt for å slappe av etter en morgen med kultur og historie.
    Ettermiddag fri til å utforske på egen hånd.

  • DAG 4: Hjemreise (F)

    Fri formiddag frem til felles avreise til flyplassen og fly tilbake til Norge.