Sommerlige Gran Canaria - - smaken av Det Gode Liv

Dagsprogram

  • Vær oppmerksom på at dette programmet er veiledende og endringer kan forekomme.

  • DAG 1: Ankomst (M)

    Ankomst Gran Canarias flyplass i Las Palmas. Etter at vi har hentet ut bagasjen blir vi møtt av vår reiseleder Alina og vi går om bord i bussen som skal kjøre oss til vårt hotell i Puerto de Mogan.

    Om kvelden møtes vi for velkomstmiddag på hotellet.

    Ankomst (M)
  • DAG 2: Bli-kjent-dag (F)

    Vi skal gjøre oss kjent i hotellets nærområde. Det blir også en byvandring i den trivelige byen Puerto de Mogan.

    Bli-kjent-dag (F)
  • DAG 3: Gamlebyen Vegueta og Las Canteras (F, L)

    I dag reiser vi inn til Las Palmas, Gran Canarias hovedstad. Vi konsentrerer oss om den sjarmerende gamlebyen Vegueta, og de gamle bygningene, smale brosteinsgatene og de koselige torgene tar oss med på en reise gjennom tiden. De vakre bygningene i kanarisk kolonistil vitner om øyas historie og forbindelse til Christopher Columbus’ oppdagelsesreiser. Vi besøker museet Casa Colon (Columbus sitt hus).

    Besøket avsluttes med en rusletur på bystranden Las Canteras og en deilig lunsj før vi reiser tilbake til hotellet.

    Gamlebyen Vegueta og Las Canteras (F, L)
  • DAG 4-5: Fridager (F)

    Dagene er fri til egne streiftog. Reiseleder tipser gjerne om spennende opplevelser.

    Fridager (F)
  • DAG 6: (F, L)

    Vi blir hentet av bussen vår og setter kurs nordover på øya. Vårt første stopp er i den sjarmerende byen Arucas. Her ser vi byens vakre arkitektur og den ikoniske kirken San Juan Bautista, kjent for sine detaljerte stenskulpturer og inmonerende spir.

    Så reiser vi videre mot den naturskjønne Agaete-dalen hvor vi besøker en autentisk kanarisk kaffeplantasje. Vi får et innblikk i hvordan kaffen dyrkes og bearbeides, og får nyte en smaksprøve av den lokale kaffen. Vi får også en smak av andre lokale produkter fra Gran Canarias kulinariske tradisjoner. Lunsj på en av våre favorittrestauranter.

    På vei tilbake til hotellet, og dersom det blir tid, stopper vi i Gáldar. Denne byen, som en gang var hovedstaden på Gran Canaria under den før-spanske perioden, byr på en rik historisk arv med sitt historiske sentrum.

    (F, L)
  • DAG 7: Fridag (F)

    Etter frokost har vi hele dagen fri til egne streiftog.

    Valgfri utflukt: Vandretur
    Vandreturen går mellom Roque Nublo og Cruz de la Tejeda (ca. 6 km.). Turen tar ca. 4 timer og passer for alle som er i normalt god form.
    Påmelding før avreise.

    Fridag (F)
  • DAG 8-9: Fridager (F)

    Dagene er fri til egne streiftog. Reiseleder tipser gjerne om spennende opplevelser.

    Fridager (F)
  • DAG 10: Avreise (F)

    Etter frokost har vi litt tid på egen hånd før avreise. Vi blir hentet på hotellet og kjørt til flyplassen i Las Palmas for reise med fly til Oslo Gardermoen. Takk for denne gang!