På Oslo Lufthavn Gardermoen sjekker vi inn på Norwegians fly til Berlin. Vi ankommer Berlin etter bare 1,5 time. Transfer til hotellet for innsjekk. Vi får litt tid til egen disposisjon, før vi møtes i resepsjonen og avslutter kvelden med en felles middag på hotellet.
Etter en god frokost på hotellet skal vi på sightseeing med buss (ca. 3 timer). Vi skal bl.a. se Riksdagen/Bundestag, Berlinerdomen, Gendarmenmarkt, Checkpoint Charlie og Brandenburger Tor og ikke minst Berlins nye stolthet Humbolt Forum i det historiske hjertet av Berlin. Utvendig ligner det på Wilhelm II gamle slott i Berlin, men innvendig er det en blanding mellom barokk og modernisme. Deretter er det muligheter for å utforske Berlin på egen hånd.
Om kvelden er det middag på en lokal restaurant. Vi spaserer til og fra restauranten.
Frokost på hotellet. Rolig morgen og tid på egen hånd til å kanskje besøke et av de flotte julemarkedene i byen.
Vi spiser felles middag, før vi drar av gårde til kveldens store opplevelse i Fridrichstadt Palast. «Blinded by Delight» er en fantastisk og uforglemmelig opplevelse med over 100 dansere, musikere og artister som opptrer på en av verdens største teaterscener. Her får du oppleve ekstravagante kostymer, fantastiske sceneoppsett og topp kunstnerisk framføring.
Frokost på hotellet. Til avtalt tid reiser vi til flyplassen for avreise til Oslo Gardermoen.