Bli med på et elvecruise innover i Dourodalen, der vinmarkene ligger i terrasser langs elven, av mange omtalt som Europas aller vakreste. Faktisk så spektakulært at dalen står på UNESCOs liste over spesielt naturskjønne områder i verden.
Underveis opplever vi historiske landsbyer, smaker på den lokale vinen, og det blir også tid for en avstikker inn i Spania, hvor vi opplever universitetsbyen Salamanca. Elvecruiset starter og slutter i portvinhovedstaden Porto, som fremstår som både elegant og idyllisk med sine bratte gater og fargerike hus. Vi smaker muskatell og portvin, besøker vingårder og spiser en tradisjonell middag med levende musikk.
Inkludert i reisen er utflukter kun for vår gruppe og vi koser oss om bord på MS Douro Cruiser med helpensjon og drikkepakke inkludert.
Nysgjerrig på elvecruise? Se TV-turen Elvecruise rett under her hvor reiseleder og gjester forteller om livet ombord
- Vingårder i Douro med smaking av portvin
- Tradisjonell middag med levende musikk
- Heldagstur til Salamanca
- Byvandring i Porto og Ribeira-området
- En hyggelig båt med god mat og drikke






