Skip to main content

Langtidsferie Elviria - Det Gode Liv

Velkommen til fire uker med Det Gode Liv på Ona Alanda i Elviria - et av våre roligere resort, med mindre grupper og en avslappet atmosfære.

Her får du tid og rom til å finne din egen rytme. Du bor i leiligheter med høy standard - velg mellom 1 soverom eller 2 soverom, avhengig av dine behov. Alle leiligheter har velutstyrt kjøkken og balkong eller veranda, og ligger omgitt av frodige hager med palmer og planter. Resortet har innendørs svømmebasseng og to store utendørs bassenger med soldekk, squashbane, treningsstudio og restaurant.

Bare 500 meter unna finner du en lang sandstrand med koselige strandbarer og restauranter, og Elviria ligger sentralt mellom Marbella og Fuengirola med gode bussforbindelser. Perfekt for deg som vil utforske i ditt eget tempo.

Våre to erfarne verter arrangerer sosiale aktiviteter eksklusivt for vår gruppe - morgenturer, ukentlige utflukter og hyggelige kvelder sammen. Du bestemmer selv om du vil være med på alt, eller bare det som frister deg mest.

"Dette er en av våre flotteste resort, både i forhold til beliggenhet og kvalitet på leilighetene!" - sier Jan fra Aller travel.

Velkommen på langtidsferie til Elviria.


 

Hva er Det Gode Liv langtidsferie?

Det Gode Liv langtidsferie handler om å leve akkurat som du vil - i sol, varme og gode omgivelser. Vi har lang erfaring med langtidsferier, og vet at de fleste setter pris på det sosiale - å møte likesinnede, dele opplevelser og ha det artig sammen. Derfor legger vi til rette for mye aktivitet og mange hyggelige sammenkomster, men du bestemmer alltid hva du vil være med på.

To erfarne norske verter bor på resortet og arrangerer varierte ukeprogram med daglige morgenturer, ukentlige utflukter og sosiale aktiviteter eksklusivt for våre gjester - alt frivillig. Mange av våre gjester kommer tilbake år etter år, nettopp fordi de setter pris på det sosiale miljøet vi skaper.

For oss er det aller viktigste at du trives - på din måte. Dette er ditt opphold, og du velger selv hvordan du vil bruke tiden.

Gled deg til
  • Store innbydende leiligheter
  • Frodige hager med to bassenger
  • Flott beliggenhet ved strand og hav
  • Gode bussmuligheter til Marbella og andre nærliggende steder.
  • Verter som ønsker deg varmt velkommen
  • Tilbud om aktivt og sosialt program
  • Hyggelige utflukter

    Om resortet

    Ona Alanda er et godt leilighetshotell med rolig beliggenhet i Elviria - omgitt av frodige hager med palmer og planter. Her får du et avslappet opphold med god plass, samtidig som du har alt du trenger innen kort avstand.

    Resortet har to nydelige hageanlegg med utendørs svømmebasseng og soldekk - perfekte steder å tilbringe dagen med en bok, eller ta en dukkert når varmen blir for intens. I tillegg har resortet et oppvarmet innendørs svømmebasseng, slik at du kan svømme uansett vær. For de som vil holde seg i form, finnes det treningsstudio og squashbane.

    Leilighetene finnes i forskjellige bygninger med fire etasjer og en liten heis. Det er restaurant på området som er åpen til frokost, lunsj og middag. 

    Vi har et lite fellesrom i hovedbygningen, ellers samler vertene Aller travel-gjester også i restauranten for sosiale aktiviteter.

    Området rundt resortet er noe kupert, men flatt ned til dagligvarebutikk og restauranter. Stranden ligger 500 meter fra resortet - en hyggelig spasertur nedover, og litt mosjon på vei tilbake.

    Lokalbussen til Marbella og Fuengirola stopper 250 meter fra resortet og går flere ganger i timen - enkelt og rimelig når du vil utforske.

     

    Slik bor du

    • Ditt hjem i solen

      Når du skal være borte i flere uker, handler det ikke bare om hvor du bor - men hvordan du lever. I din leilighet med eget kjøkken, stue og balkong får du friheten til å leve akkurat som du vil. Kanskje blir det frokost på balkongen i morgensolen, en handletur til det lokale markedet, eller en kveld hjemme med en god bok? Her kan du lage mat når du har lyst, invitere andre inn når du vil, eller bare nyte en dag helt for deg selv. Det gir en følelse av å bo, ikke bare være på ferie

    • Leilighet med 1 soverom

      Leilighetene med 1 soverom er på 40 m2, med en fin og åpen kjøkkenkrok og tilhørende barløsning. Her finnes stekeplater og mikrobølgeovn, men ikke stekeovn. Ellers er kjøkkenet godt utstyrt. I 1-roms leilighetene finnes det kun dusj, ikke badekar.

      Vær oppmerksom på at leilighetene varierer i utforming, beliggenhet og størrelse. Bildene nedenfor er ment som eksempler.

    • Leilighet med 2 soverom

      Leilighetene med 2 soverom er på cirka 90 m2, med to soverom og to bad. Det ene badet har dusj og det andre har badekar. Fin kjøkkenkrok med stekeplater, mikrobølgeovn og stekeovn. Ellers er kjøkkenet godt utstyrt.

      Vær oppmerksom på at leilighetene varierer i utforming, beliggenhet og størrelse. Bildene nedenfor er ment som eksempler.

    • Reiser du alene?

      Mange av våre gjester reiser alene, og det er fullt mulig å ha en egen leilighet. Du kan også dele med noen du kjenner. Med 2 soverom får dere hver sin private sone, og mange setter pris på både det sosiale og det økonomiske ved å dele.

      Tillegg for å benytte leiligheten alene finner du pris på under hver enkelt avgang. 

    • Besøk av familie og venner

      Det fine med å bo lenge på ett sted er at familie og venner kan komme på besøk. Du kan gjerne ta imot gjester i leiligheten din - perfekt hvis noen vil bli med på en del av oppholdet, eller bare komme på en uke. Maksimalt opphold for gjester er 2 uker, og hver påbegynt uke teller som full uke. Meld fra til vertene på stedet, så hjelper de deg med praktiske detaljer og betaling.

    • Ønsker du å bli lengre?

      Grunnpakken er fire uker, men du kan gjerne forlenge oppholdet. Mange av våre gjester velger å forlenge til åtte uker. Ta kontakt med oss for tilbud.

    Nærmiljøet

    Elviria ligger rolig til mellom Marbella og Fuengirola på Costa del Sol - langt nok fra turistmassene til å ha sin egen identitet, men nær nok til at du enkelt kan utforske begge byene når du har lyst. Her finner du en god blanding av lokalt spansk liv og et internasjonalt miljø, med restauranter, strandbarer og butikker i gangavstand.

    Bare 500 meter fra resortet ligger en lang sandstrand som strekker seg langt i begge retninger. Her finner du koselige strandbarer der du kan ta en kaffe eller lunsj med utsikt over havet, og en strandpromenade som er perfekt for morgenturer eller kveldsturer når solen går ned. 

    I gangavstand fra resortet finner du dagligvarebutikk, apotek, minibank og flere restauranter. Området rundt resortet er noe kupert, men flatt ned til butikker og stranden - så du får litt mosjon i hverdagen uten at det blir for tungt. Vertene kjenner de beste turveiene i området og tar våre gjester med på turer både langs kysten og i nærliggende naturområder.

    Lokalbussen mellom Fuengirola og Marbella stopper bare 250 meter fra resortet og går flere ganger i timen - enkelt og rimelig. Vil du oppleve det glamorøse Marbella? 25 minutter med buss. Lyst til å utforske Fuengirolas livlige marked og strandpromenade? Også 25 minutter. Derfra går det busser og tog videre til Málaga, og lyntog til storbyer som Sevilla, Barcelona og Madrid.

    Sjømannskirken ligger 3-4 km unna og er lett tilgjengelig med lokal buss. Vertene holder deg oppdatert på arrangementer og aktiviteter der.

    Flyplass
    40 min
    Matbutikk
    4 min
    Apotek
    1 min
    Strand
    5 min
    Restauranter
    5 min
    Bank
    5 min
    Minibank
    5 min
    Fuengirola
    25 min
    Marbella
    25 min

    Vertskap

    Når du ankommer Elviria vil du bli møtt av to erfarne verter som bor på resortet sammen med dere gjennom hele oppholdet. De er ikke bare tilgjengelige for spørsmål - de er en del av fellesskapet, spiser frokost sammen med gruppa, deltar på turer, og er der når du trenger dem.

    Erfarne verter og et variert tilbud
    Vertene har god kjennskap til området og vet hvor du finner gode restauranter, lokale markeder og fine turmuligheter. De får jevnlig oppdatert informasjon om hva som skjer i området, og deler gjerne tips og anbefalinger basert på egne erfaringer og tilbakemeldinger fra gjester.
    Vertene arrangerer et variert program med daglige morgenturer, ukentlige utflukter og sosiale aktiviteter. Vil du være aktiv og utforske området? Perfekt. Vil du ta det roligere noen dager? Det er også helt greit. Du velger selv hva du vil være med på - mulighetene er mange både for deg som liker å være aktiv og for deg som vil ta det roligere.

    Mange av våre gjester setter pris på å se igjen verter de har blitt kjent med fra tidligere reiser.

    Våre verter for sesongen 25/26

    Oktober og november: Lise H.Dalen og Merethe Luisow
    Januar: Anne Kathrine Røgeberg og Ole Rauø
    Februar: Anne Kathrine Røgeberg og Jan Henrik Aubert
    Mars: Jan Henrik Aubert og Mette Gro Iversen

    Vil du bli bedre kjent med våre verter? Les mer her

     

    Slik kan en uke se ut

    Hver uke har sin egen rytme, og vertene tilpasser programmet etter sesong, vær og gruppens ønsker. Men noen ting er faste - fordi mange setter pris på forutsigbarheten.

    De faste punktene

    Morgentur hver hverdag 
    Hver morgen starter vi dagen med en gåtur i nærområdet. Vertene tilpasser tempo slik at alle kan være med, men det er ingen forpliktelse å delta. Vil du heller sove lenge eller ta morgenen for deg selv? Helt greit.

    Kontortid hver hverdag 
    Vertene er tilgjengelige på kontoret i fellesrommet. Her kan du stille spørsmål, få tips, booke utflukter, eller bare stikke innom for en prat.

    Ukeplan hver lørdag
    Hver lørdag får du en ny ukeplan med full oversikt over hva som skjer i kommende uke. Vertene holder også et kort informasjonsmøte der du kan stille spørsmål.

    I tillegg til de faste punktene arrangerer vertene

    Ukentlige utflukter i nærområdet
    Vertene tar deg med til spennende steder i området - kanskje en tur til lokale markeder, en vandring i fjellene, eller besøk til sjarmerende andalusiske landsbyer. Du melder deg på under oppholdet.

    Sosiale aktiviteter
    Gjennom uken skjer det ulike aktiviteter som boccia, quiz, spillkvelder og felles middager - alt frivillig, alt hyggelig.

    Utflukter med buss og guide
    Vi tilbyr også heldagsutflukter med buss og vår populære lokalguide Belèn til severdigheter som Granada/Alhambra, Caminito del Rey, Gibraltar, Ronda og andre spennende steder. I tillegg arrangeres bussturer uten guide til mer lokale severdigheter som Málaga, Mijas Pueblo og Marbella. Utvalget kan variere fra måned til måned. Noen utflukter kan forhåndsbestilles før avreise, andre booker du underveis på resortet.

    Fridager og egen tid
    Det er også mange fridager der du kan utforske på egen hånd, slappe av ved bassenget, eller bare nyte solen på terrassen. Du velger selv hva du vil være med på - ingen press, ingen forpliktelser, bare muligheter.

    Se hvordan en uke kan se ut 

    Flyreisen og tilslutning fra andre byer

    Finner du ikke egne avganger fra din flyplass? Vi tilbyr tilslutningsbilletter fra de fleste byer, slik at du har hele reisen samlet.

    Fordeler ved å kjøpe tilslutning gjennom oss:
    •    Gjennomgående billetter - bagasjen sendes hele veien
    •    Flyselskapets ansvar ved forsinkelser
    •    Alt samlet i èn bestilling

    Slik bestiller du:
    Skriv i kommentarfeltet ved bestilling hvilken by du reiser fra, om du ønsker tilslutning begge veier, og eventuelle ønsker om tider. Vi booker så og kommer tilbake med en oppdatert ordrebekreftelse hvor endelig pris og tider er spesifisert. Merk at tilslutninger må bestilles senest 60 dager før avreise.

    Merk:
    Ved tidlige/sene avganger kan hotellovernatting være nødvendig. Ta kontakt om du ønsker at vi ordner hotellrom for deg.

    Enkelte flyselskap har ikke mulighet til å tilby tilslutning innad i Norge. Vi gir deg beskjed dersom dette er tilfellet.

    Prisen inkluderer:
    • Direktefly t/r Norge – Malaga inkl. skatter og avgifter
    • Innsjekket bagasje
    • Transport t/r flyplass-resort
    • Leilighet på Ona Alanda Club Marbella i Elviria
    • Velkomstmiddag med drikke (gjelder for avganger fra oktober 2026)
    • Rengjøring
    • Norske, erfarne verter under hele oppholdet
    • Velkomstmøte
    • Bli-kjent tur i nærområdet
    • Morgenturer med vertene
    • Ukentlige utflukter i nærområdet med vertene
    • Sosiale aktiviteter

    DatoAvreisestedReisemålVarighetLedige plasserFra pris

    Januar 2026

    5/1Oslo GardermoenElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige17 990,-BestillMer informasjon
    8/1Oslo Gardermoen Elviria - Det Gode Liv - 8 uker57 dagerUtsolgt34 990,-Book på ventelisteMer informasjon
    8/1BodøElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt19 790,-Book på ventelisteMer informasjon
    8/1TromsøElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt19 790,-Book på ventelisteMer informasjon
    8/1TrondheimElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt19 290,-Book på ventelisteMer informasjon
    9/1TorpElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt17 990,-Book på ventelisteMer informasjon
    10/1BergenElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt18 990,-Book på ventelisteMer informasjon
    10/1StavangerElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt18 990,-Book på ventelisteMer informasjon

    Februar 2026

    2/2Oslo GardermoenElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige20 490,-BestillMer informasjon
    2/2Oslo GardermoenElviria - Det Gode Liv - 8 uker57 dagerUtsolgt36 680,-Book på ventelisteMer informasjon
    2/2BodøElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt22 290,-Book på ventelisteMer informasjon
    2/2TromsøElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt22 290,-Book på ventelisteMer informasjon
    5/2TrondheimElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige21 790,-BestillMer informasjon
    6/2TorpElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige20 490,-BestillMer informasjon
    7/2BergenElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige21 490,-BestillMer informasjon
    7/2StavangerElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige21 490,-BestillMer informasjon

    Mars 2026

    2/3Oslo GardermoenElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige19 490,-BestillMer informasjon
    2/3BodøElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige21 290,-BestillMer informasjon
    2/3TromsøElviria - Det Gode Liv29 dagerUtsolgt21 290,-Book på ventelisteMer informasjon
    3/3BergenElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige20 490,-BestillMer informasjon
    3/3StavangerElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige20 490,-BestillMer informasjon
    6/3TorpElviria - Det Gode Liv29 dagerFå ledige19 490,-BestillMer informasjon

    Ofte stilte spørsmål

    Finner du ikke svar på det du lurer på, send oss gjerne en e-post til info@allertravel.no eller ring oss på telefon +47 23 89 64 70. Vi hjelper deg gjerne!

    • Hvor mye bagasje kan jeg ta med meg?

      Normalt 2 kolli á 23 kg på alle våre reiser med Norwegian. Andre flyselskap kan forekomme og da er ofte 1 kolli á 23 kg inkludert. Mer informasjon finner du under presentasjonen av hvert enkelt resort samt i reisedokumentene som sendes ut 2 uker før avreise.

    • Kan jeg få bekreftet en bestemt leilighet/beliggenhet?

      Beklager, vi kan ikke gi noen garantier, men vi oppfordrer deg til å komme med ønsker som vi vil videreformidle til hotellet. Vennligst gi beskjed om dine ønsker senest 30 dager før avreise.

    • Hva gjør jeg med spesialbagasje?

      Dersom du skal ha med deg for eksempel rullator, sykkel eller golfbag så skal dette sjekkes inn som spesialbagasje. Kontakt oss så snart som mulig da det er begrenset med plasser og en ekstra kostnad tilkommer. Skal du ha med deg oksygensylinder er det viktig at vi blir informert om dette, og du må også sørge for å informere kabinpersonalet. Du plikter selv å undersøke hva som gjelder for din reise og destinasjon.

    • Hvordan bestiller jeg rullestolassistanse på flyplassen?

      Dersom du trenger hjelp til å komme deg fra innsjekkingen til gaten, kan du be om rullestolassistanse. Vennligst kontakt oss i god tid og senest 35 dager før avreise. Husk å oppgi hvilken form for assistanse du trenger.

    • Når får jeg tilsendt reisedokumenter?

      Senest 2 uker før avreise vil reisedokumentene ligge på Min side. Da vil du også få informasjon om din reise og hvem som er vert på ditt resort.  

      I e-posten du får med din ordrebekreftelse finner du en link som tar deg til Min side.

    • Kan jeg motta besøk på min langtidsferie?

      Ja, på alle steder kan man motta besøk. Les mer under hvert resort.

    • Kan jeg endre reiselengde på mitt langtidsopphold?

      Ja, langtidsoppholdet kan forlenges i de fleste tilfeller. Ta kontakt med oss for tilbud. Langtidsoppholdet kan ikke forkortes.

    • Kan jeg bestille opphold uten fly?

      Ja, det er mulig. Ta kontakt med oss for tilbud

    • På hvilke steder tilbyr dere tre uker?

      Til resortene i Mijas Pueblo i Spania, Puerto de Mogan på Gran Canaria og Tenerife kan du reise vekk i tre uker.

    • På TV-turen snakket dere om åtteukers reiser, jeg finner ikke det. Hvilke steder tilbyr dere åtte uker til?

       Alle resort som har fire uker kan tilknyttes en ekstra måned. Ta kontakt for et tilbud!

    • Jeg reiser alene, er det et sted dere vil anbefale meg å reise til?

      På alle våre resort har vi fokus på fellesskapet, og i begynnelsen av oppholdet arrangerer vi en felles middag med vertene for de som reiser alene. Calpe og Calahonda er to resorter hvor vi har ekstra mange som reiser alene. 

    • Hvilke langtidsferier kan jeg fly til direkte fra Bergen?

      Fra Bergen kan du reise direkte til Calpe, Albir, Villacana, Marbella, Elviria, Leila Playa, Calahonda, Benalmadena, Benalmadena Havn, Tenerife og Mogan.

    • Hvor lenge varer rabatten på 500,-?

      Frem til 1. mai vil man få rabatt på NOK 500,- per person om man bruker kampanjekoden “Langtid” ved bestilling.

    • Har dere det samme programmet på alle resortene?

      Vi har faste aktiviteter som du vil finne på alle våre resort. Du skal alltid kunne gå morgentur, møte vertene ved kontortid og være med på både boccia og quiz med vafler/sangria to ganger i uken.

      Utenom dette vil programmet variere og tilpasses i forhold til hvor man er. Aktiviteter kan være gåturer til nærliggende byer, utflukter med guide, foredrag, dans eller sang mm.

      Du finner mer informasjon om verter, aktiviteter og utflukter på hvert resort.

    • Hvordan får man informasjon om hva som skjer den påfølgende uken?

      Hver lørdag, før klokken 12:00, legger vertene ut en ukeplan for den kommende uken. Planen vil du finne både i papirform på kontoret samt på Facebook.

    • Er det mange single på disse langtidsferiene, eller er det mest par? Hvorfor er det så dyrt å bestille enkeltrom? Vi som bor alene har jo allerede litt strammere økonomi enn de som deler på faste utgifter

      Ja, vi har mange som reiser alene! Resortene opererer med en fast pris per leilighet, så når man benytter leiligheten alene, vil kostnaden bli høyere. Flere av resortene tilbyr leiligheter med to soverom, og noen også med to bad, så her vil det være mulig for to venninner/venner å dele. På den måten reduserer man kostnaden. På Calahonda har f.eks. alle leiligheter to soverom og to bad. Les mer om Calahonda her:  Langtidsferie Calahonda. Tillegget for å benytte leiligheten alene varierer fra sted til sted.

    • Hvor lenge blir de aller fleste værende når de reiser på langtidsferie?

      De aller fleste blir værende i tre eller fire uker, men vi ser at flere og flere ønsker å forlenge sitt opphold til seks til åtte uker. Januar og februar, eller februar og mars, er de mest populære månedene å kombinere. Mange velger også å reise tre-fire uker om høsten, og tre-fire uker om våren.

    • Er det mulig å få assistanse før og etter innsjekking på flyplassen?

      Dersom du trenger hjelp til å komme deg fra innsjekkingen til gaten, kan du be om rullestolassistanse. Vennligst kontakt oss i god tid og senest 35 dager før avreise. Husk å oppgi hvilken form for assistanse du trenger.

      WCHR – rullestol til rampe
      WCHS – rullestol til trapp
      WCHC – rullestol til sete

      Dersom du reiser med en elektrisk rullestol, husk å oppgi vekt og batteriinformasjon på rullestolen.

      Vær oppmerksom på at rullestolassistanse gjelder først når du kommer til innsjekkingsskranken enten i Norge eller i utlandet.

      Dersom du skulle ha behov for ytterligere assistanse, vennligst kontakt Aller travel, tlf. 23 89 64 70.